Zawód – Copywriter

Img 381.jpg

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu copywritingiem mogli bawić się wyłącznie pracownicy agencji reklamowych, i uzyskanie posady w jednej z nich nie było dobre. Współczesny świat pisania na zlecenie wygląda jednak dużo bardziej zachęcająco! Jeśli interesuje Cię marketing i promocja w Internecie, i przy tym masz nieco talentu do pisania, praca online jako copywriter może Cię zainteresować. Ale z czego zacząć swoje poszukiwania w świecie copywritingu?

Żeby zyskać dobrze płatne zlecenia, będziesz potrzebować portfolio oraz własnej strony, za pomocą której zachęcisz klienta do współpracy. Na wstępie nie musisz inwestować w bardzo rozbudowany design strony – wystarczy, aby była jednoznaczna oraz wyglądała profesjonalnie. A co powinno znaleźć się w Twoim portfolio copywritera, jeśli dopiero zaczynasz? To proste – zamieść tam przykładowe teksty z innych dziedzin albo link do naszego bloga.


Blog o podobnej tematyce: strony ze zleceniami copywriter


Początki zawsze bywają usłane przeszkodami, a praca w Internecie nie jest wyjątkiem od tej reguły. Nie ma innej drogi – że będziesz musiał zgłosić się do wielu potencjalnych klientów, zanim znajdziesz kogoś, z kim nawiążesz współpracę. Nie pozwól jednak, by początkowe trudności odebrały Ci wiarę we własny sukces! Każdy copywriter zaczynał w odpowiedni sposób, ale udało się tylko tym, którzy się nie poddali.