Ekologiczna pielęgnacja – kosmetyki i akcesoria zero waste

Ekologiczna Mokosh 890.jpg

Ruch zero waste kojarzony jest przede wszystkim z kosmetykami, które nie są pakowane w plastik. Są to często wracające do łask mydła w kostce, oleje czy hydrolaty w szklanych buteleczkach.

Oprócz kosmetyków pozbawionych zbędnego plastiku pielęgnacja twarzy zero waste, jak również pielęgnacja ciała, opiera się także na wielorazowych przedmiotach ułatwiających codzienną pielęgnację. Najbardziej znaną metodą pielęgnacji zero lub less waste jest demakijaż twarzy olejami.

Po pierwsze, oleje najczęściej występują w szklanych butelkach. Po drugie, do zmycia rozpuszczonej olejem warstwy makijażu potrzebne będą ściereczki lub wielorazowe płatki kosmetyczne, które stają się coraz bardziej popularne wśród miłośników pielęgnacji twarzy. Do popularnych gadżetów zero waste należą również wielorazowe maszynki do golenia w całości wykonane z metalu lub drewniane szczotki do peelingu ciała na sucho.


Blog o urodzie: http://tiny.cc/kosmetyka-recenzje


Idealna pielęgnacja zero waste to połączenie kosmetyków, których opakowania zawierają jak najmniej plastiku jak i również zastąpienie swoich plastikowych, jednorazowych narzędzi do pielęgnacji ich wielorazowymi odpowiednikami.