Szkolenia biznesowe

Biznesowe Gamma Zaplecza 489.jpg

Udział w szkoleniu biznesowym to doskonały sposób na zwiększenie swoich zawodowych kompetencji, zdobycie praktycznych umiejętności oraz niezbędnej wiedzy, przez co możliwy jest nie tylko zawodowy i osobisty rozwój, ale też zdobycie lepszego stanowiska, z czym związane są wyższe zarobki i ogólnie poziom życia.

Bez względu na to, czy stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku pracy, czy też planujesz zmianę stanowiska – warto rozważyć udział w szkoleniach z zakresu project managementu, a zwłaszcza z tak zwanych zwinnych metodyk.

Agile project management szkolenie

Zwinne metodyki zarządzania projektami swój początek miały wraz z ogłoszeniem manifestu agile, w którym zawarte zostały główne założenia związane z tym podejściem.

Szkolenie z zakresu agile daje możliwość przygotowania się do certyfikacji Agile PL Foundation, bardzo cenionej na rynku pracy. Wróćmy jednak do początku. Na czym polegają zwinne metodyki zarządzania projektami i czym różnią się od podejścia tradycyjnego?

Tradycyjne, kaskadowe podejście do zarządzania zakłada, że projekt od początku do końca stanowi jednolitą i nierozerwalną całość, dlatego nie ma możliwości, aby wprowadzać do niego żadnych zmian.

Niestety w przypadku tych bardziej skomplikowanych projektów takie podejście zwyczajnie się nie sprawdza. Zwinne metodyki są o wiele skuteczniejsze, ponieważ pozwalają na modyfikacje w dowolnym momencie prac.

Jedną z najpopularniejszych metodyk zwinnych jest scrum. Szkolenia scrum developer, szkolenie product owner, szkolenie scrum master. W skład typowego scrumowego zespołu wchodzi product owner, scrum master oraz scrum developerzy. Ten pierwszy jest przedstawicielem klienta i jego interesy reprezentuje.


Podobna tematyka: https://spid.edu.pl/


Scrum master ma za zadanie kontrolować przebieg prac i dbać o to, by były one realizowane w oparciu o narzędzia i techniki scrumowe. Ma także upewnić się, że każdy wie, dlaczego są one wykorzystywane. Scrum developerzy natomiast mają za zadanie realizację poszczególnych prac związanych z projektem.