Który market budowlany jest najtańszy?

Najtaszy Img 809.jpg

Któż z nas nie myśli o oszczędzaniu, zwłaszcza przy rosnących cenach dóbr i usług. Pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na strukturę rynku, pozostawiając przy tym swoje żniwa na większości znanych branż.

Podrożały także materiały budowlane, z których nie da się zrezygnować w perspektywie przygotowania się do remontu. Każdy chciałby zachować jak najwięcej pieniędzy, tym bardziej, że kosztowna jest także sama robocizna. Zastanówmy się więc, który ze znanych sklepów budowlanych jest najtańszy, czyli gdzie warto robić zakupy, aby wydać jak najmniej pieniędzy.

Oczywiście nie ma jednego najtańszego marketu. Aby zaopatrzyć się odpowiednio, warto więc postawić na dokładny reasearch, który pozwoli wybrać najrozsądniej. Spójrzmy na oferty sklepów pod kątem konkretnych produktów.

Market budowlany – gdzie zapłacę najmniej pieniędzy?

Jeśli chodzi o kleje, farby i pozostałe akcesoria wykończeniowe, najtaniej kupimy w Castoramie. Jest tam także największy wybór farb, klejów i tym podobnych artykułów budowlanych. Na drugim miejscu plasuje się Praktiker oraz Leroy Merlin. Znajdziemy tam farby, kleje, wałki i wiele innych.

Warto dodać, że Praktiker organizuje wiele akcji promocyjnych, w których ceny są jeszcze bardziej korzystne. Trochę drożej, ale również korzystnie wypada w tej kategorii Brico Marche. Wybór nie jest tu za szeroki, ale rekompensują to liczne zniżki. Jeśli chodzi o płytki, najciekawiej zapowiada się oferta sklepu Komfort. Podobnie dobre ceny oferuje PSB, który warto pochwalić pod kątem kompetentnej kadry fachowców, służących poradą.


Polecamy: http://www.akapester.com.pl/


Na niższej lokacie znajduje się Castorama, która ma wiele płytek i paneli podłogowych, jednak często ich jakość nie jest zadowalająca. W sklepie znajdziemy jednak dobre okazje w kategorii hydrauliki, materiałów remontowych i oświetlenia. Takie artykuły pojawiają się w jeszcze lepszych cenach także w PSB. Jeśli chodzi o sprzęt do ogrodu i na zewnątrz, prym wiedzie OBI, w którym oferta jest najbogatsza. Na drugim miejscu znajdziemy Leroy Merlin, a zaraz po nim Praktiker. W obu tych marketach jakość produktów jest zadowalająca.