Jakie formy rozwoju przydają się pracownikom biznesowym?

Formy Img 859.jpg

Rozwój, to obecnie słowo klucz. Co więcej – w cenie jest wyłącznie nieustanny rozwój. Dotyczy to zarówno życia prywatnego jak i ścieżki rozwoju kariery zawodowej. Bez rozwoju jest stagnacja, a stagnacja to pierwszy krok do tego by popaść w zawodowe zapomnienie i by zamknąć przed sobą możliwości awansu.

Wykształcenie wyższe nie jest w dzisiejszych czasach żadnym powodem do noszenia głowy wysoko. Jest tak samo popularne, jak niegdyś matura. Dyplom magistra stracił na znaczeniu, choć oczywiście wciąż jest podstawą zatrudnienia w wielu firmach, zwłaszcza w przypadku pierwszej pracy.

Jednak chcąc myśleć o awansie trzeba zainwestować trochę czasu w to, aby posiadana wiedza i umiejętności były na jak najwyższym poziomie.

Jakie możliwości rozwoju mają pracownicy biznesowi?

Możliwości rozwoju jest co nie miara. Wystarczy rozejrzeć się dookoła siebie aby znaleźć inspirację. Dostęp do fachowej wiedzy jeszcze nigdy nie był tak prosty jak obecnie. Wiedzę można czerpać z różnych kanałów.

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre z nich są mniej efektywne niż inne. Jednak każdy człowiek posiada nieco odmienne predyspozycje i może okazać się że nie wszystko jest tak samo odpowiednie dla każdego.

Są ludzie, którzy potrafią rozwijać się na własną rękę, jednak jak pokazuje doświadczenie, takich ludzi jest zaledwie garstka. W tym przypadku zawodzi najczęściej samodyscyplina. Efektywne są za to szkolenia biznesowe. Udział w nich jest co prawda płaty, jednak zyski są niewspółmiernie wysokie do poniesionych kosztów.


Zobacz też: https://jmfs-kzif.edu.pl/


Szkolenia SCRUM – efekty przyjdą szybko

Szkolenia SCRUM mają to do siebie, że wiedza przekazywana jest na nich w pigułce. Słuchacz dostaje kluczowe informacje, które pozwalają mu zbudować solidną podstawę do dalszego kształcenia się w oparciu o zdobywane doświadczenie zawodowe.

Jeżeli dane agile szkolenie ma status szkolenia otwartego, to może z niego skorzystać każdy chętny. W ostatnim czasie popularne jest szkolenie project manager przeznaczone dla osób zainteresowanych metodyką zarządzania projektami.

Więcej: https://www.novaskills.pl/