Ekowioska Auroville – Indie – SPOTKANIE Z AUTOREM

czerwone drogi aurovilleZapraszamy na niezwykłą prezentację z podróży Pawła Kowalczyka po drogach prowadzących do Auroville – eksperymentalnej ekowioski w południowych Indiach.

Kiedy: 19 grudnia 2014 o godz. 18.00

Gdzie: Muzeum Woli (ul. Srebrna 12).

Organizatorzy: Warszawska Kooperatywa Spożywcza i Muzeum Woli. Laboratorium Miasta.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/332951766908422/

 

Krótkie info o wydarzeniu:

Trzy tygodnie temu ukazała się książka podróżnika Pawła Kowalczyka „Czerwone drogi Auroville”. Jest to pierwsza w Polsce książka opowiadająca o niespotykanym w skali świata projekcie/eksperymencie ekowioski Auroville w południowych Indiach, wspieranym przez UNESCO i wiele międzynarodowych organizacji pozarządowych. Zainicjowana w 1968 roku na zupełnym pustkowiu, niedaleko Pondicherry, przez przedstawicieli 124 krajów świata (w tym również Polskę reprezentowaną przez ówczesnego ambasadora) wioska jest dziś wspólnotą (miastem), zamieszkałą przez przedstawicieli blisko 50 krajów świata. Corocznie do Auroville przyjeżdżają wolontariusze głównie z Europy, Azji i Ameryki Północnej, aby współuczestniczyć w realizowanych projektach i odbywać staże. Społeczność Auroville jak i przyjeżdżający wolontariusze to nie tylko mozaika narodowościowa, wiekowa, ale i społeczna (przedstawiciele świata nauki, którzy pracują w działających na terenie Auroville laboratoriach naukowych, pracownicy międzynarodowych korporacji, którzy realizują tam własne projekty, rodziny z dziećmi, studenci). Książka opowiada o wyzwaniach codziennego życia w tropiku oraz o ciekawych i odważnych inicjatywach i pomysłach tej wyjątkowej wspólnoty, która przez własny przykład chce pokazać, że można traktować pracę jako wyrażenie swoich głębokich aspiracji i tęsknot.

Jednym słowem temat jest niezwykle interesujący, a Paweł Kowalczyk (z wykształcenia prawnik) mieszkał w Auroville przez 6 miesięcy, pracując jako wolontariusz, co pozwoliło mu dogłębnie poznać wspólnotę i realizowane przez nią projekty. Od 2010 roku podróżuje po Indiach, odkrywając miejsca i ludzi, które nieznane są turystom wyjeżdżającym w ramach zorganizowanych podróży. W Indiach poznał swoją żonę Sujathe, co pozwala mu lepiej zrozumieć kraj i jego mieszkańców.

W ramach spotkań autorskich Paweł Kowalczyk prowadzi prezentację multimedialną, opowiadając o Indiach, Auroville i ekologicznych przedsięwzięciach, spotkaniach z mieszkańcami wspólnoty i tamilskich wiosek. Dotychczas odbyte spotkania zostały bardzo ciepło przyjęte, a liczne pytania od publiczności potwierdzają, że zarówno temat prezentacji, jak również osoba prowadzącego wzbudzają duże zainteresowanie.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *